Loading…

Kërcënimet e Vucic, reagon ministri i Mbrojtjes: Nëse lufta është e pashmangshme, ne do ta fitojmë

  • 12/11/2020 | 21:08

Kërcënimet e Vucic, reagon ministri i Mbrojtjes: Nëse lufta është e pashmangshme, ne do ta fitojmë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit Aleksandar Vucic, se mund të ketë një konflikt mes Kosovës e Serbisë, duke thënë se një të tillë do ta fitonte populli kosovar, shkruan Gazeta Metro.


Quni përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se Kosova nuk është e interesuar për luftë.

“Fare nuk jemi të interesuar për luftë, duam të jetojmë në paqe, por nëse lufta është e pashmangëshme, ne si çdo herë do të fitojmë.”, ka shkruar ai.

Ndryshe, ndaj kësaj deklarate të Vucic ka reaguar edhe kryeministri Avdullah Hoti, i cili ka kërkuar reagime nga Bashkimi Europian dhe NATO./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë