Loading…

Kërcënimi i dytë me bombë brenda pak orësh në aeroportin ‘Adem Jashari’, rezulton përsëri i rrejshëm

  • 06/02/2023 | 22:23

Kërcënimi i dytë me bombë brenda pak orësh në aeroportin ‘Adem Jashari’, rezulton përsëri i rrejshëm

Kërcënimi i dytë me bombë brenda pak orësh në aeroportin ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ ka rezultuar përsëri i rrejshëm, transmeton Gazeta Metro.


Këtë për Gazeta Metro e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo ka thënë se pas kontrollit të detajuar të hapësirës së caktuar nuk është gjetur asgjë e dyshimtë, teksa shton se rasti po trajtohet nga njësitet kompetente.

”Pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve të nevojshme operative si dhe kontrollit të detajuar të hapësirës së caktuar nga ana e njësive të specializuara për menaxhimin me mjetet shpërthyese, nuk është gjetë asgjë e dyshimtë. Rasti po trajtohet nga njësitet kompetente,” tha ajo.

Më herët, policia e Kosovës njoftoi se rreth orës 19:00 është pranuar një informatë tjetër, për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në aeroportin ndërkombëtar ‘Adem Jashari.

Ndërkaq edhe sot rreth orës 16:00 është pranuar informata e njëjtë. /gazetametro.net

Sërish alarm për bombë në aeroportin e Prishtinës, deklarohet policia

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë