Loading…

Kërcënon Edi Rama: Nëse s’reformohet, Akademia e Shkencave nuk do marrë lekë nga shteti

  • 04/09/2017 | 10:00

Kërcënon Edi Rama: Nëse s’reformohet, Akademia e Shkencave nuk do marrë lekë nga shteti

Kryeministri Edi Rama ka vendosur ti përgjigjet letrës së akademikut Artan Fuga në lidhje me atë që po ndodh në Akademinë e Shkencave.


Me një postim të shkurtër në Facebook, Rama shkruan se nëse nuk do të reformohet, Akademia e Shkencave jo vetëm që nuk do të marrë asnjë lekë, por do ti merret edhe godina.

“Nëse nuk reformohet Akademia e Shkencave nuk do marrë më asnjë qindarkë nga buxheti e do të duhet të dorëzojë godinën! Prandaj #StopFarsës”, shkruan Edi Rama në Facebook e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë