Loading…

Kërkohen 4 vjet e gjysmë burg për Shukri Xhelilin

  • 21/12/2016 | 11:25

Kërkohen 4 vjet e gjysmë burg për Shukri Xhelilin

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 4 vjet e 6 muaj burgim për Shukri Xhelilin, ish-kryetarin e Bashkisë Dibrës.


Xhelili akuzohet për korrupsion pasiv në formën e kërkimit të favoreve seksuale ndaj shtetases A.A., në këmbim të emërimit në një vend pune në strukturat e varësisë së Bashkisë Dibër.

Procesi ndaj tij është zhvilluar me gjykim të shkurtuar dhe përfiton uljen me 1/3 e dënimit nëse shpallet fajtor.

Shukri Xhelili, ish-kryetari socialist i Dibrës, u arrestua në muajin maj, pas publikimit të një videoje dhe urdhrit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, raporton Top Channel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë