Loading…

Kërkohen tre vjet burg për gjyqtarin që kërkoi favore seksuale

  • 07/12/2016 | 14:49

Kërkohen tre vjet burg për gjyqtarin që kërkoi favore seksuale

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon tre vjet burg për gjyqtarin e Beratit, Shyqyri Çobo. Ai akuzohet për korrupsion pasiv. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, i ulen dy vjet nga dënimi. Prokuroria ka kërkuar gjithashtu mos t’i lejohet ushtrimi i detyrës për tre vjet. Çobo kërkoi favore seksuale nga një qytetare në këmbim të zgjidhjes së çështjes së saj, divorcit nga bashkëshorti.

Mesazhet e gjyqtarit Çobo ndaj qytetares:

Mesazhi 1

Ende s’jam investuar në dobinë tuaj…Ndonëse statura juaj sociale post-martesore për një person që unë disponoj do të jetë ekzigjencë jetësore, kuptohet që të shijosh “triumfe…do të flasim!! Ok.

Mesazhi 2

Në qartësinë time sundon “Ideja” standarde se fshati xxxx përbëhet nga “komunitete ‘që në aspektin intelektual demonstrojnë DEFICENCË!!! Shtetas të quajtur Y.T. (babai i kallëzueses), për të qenë i sinqertë -Jo, nuk mendoj se e njoh … Gjithsesi, do komunikojmë gjykoj… Si mendon ?/ OK??

Mesazhi 3

…Mirëmbrëma…Ju jeni potencialisht e emancipuar …E kupton se …”Miqësia që të njoh progres – kërkohet komunikim dhe jo heshtje, aq më keq druajtje… Mirënjohje!!

Mesazhi 4

Kurani shprehet se “Ndjenja njerëzore më fisnike që Zoti i ka dhuruar njeriut është dashuria”!!

Mesazhi 5

Unë konstatova se –”sharmi yt femëror ishte tepër joshës dhe femëror… mos u prezanto me “modesti (thjeshtësi) të tepruar… do më falësh 100 herë, por “modestia “e tepruar është veti e njeriut ‘Naiv’ (budalla)… për atë performancë që ke, duhet të ndjehesh krenare! Ok?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë