Loading…

Kërkohet dorëheqja e ministrit Murati, Kurtit nuk i duken të rëndësishme fyerjet ndaj UÇK’së

  • 01/07/2022 | 22:35

Kërkohet dorëheqja e ministrit Murati, Kurtit nuk i duken të rëndësishme fyerjet ndaj UÇK’së

Gjatë luftës në Kosovë ishte vetëm 11-vjeçar. Si një fëmijë kontributi për luftën ishte i pamundur për Hekuran Muratin.


Por kur u rrit, filloi edhe kontributi i Muratit, por tani si një kritik i atyre që luftuan për lirinë e vendit.

Qëndrimet kundër veteranëve, ishin goxha të shpeshta.

Më i rëndi ishte postimi në facebook i vitit 2016, kur krahasoi me mercenarë ushtarët e UCK-së dhe tha se lufta në Kosovë zgjati vetëm tre muaj.

Pas ripublikimit të këtyre postimeve, pati shumë reagime dhe kërkesa për dorëheqje apo shkarkim të ministrit të Financave.

Por këto komente të Muratit, po shihen të parëndësishme për shefin e tij, Albin Kurti.

Madje i pyetur nga T7 se a do të shkarkohet ministri Murati, kryeministri kosovar nuk përgjigjet.

Megjithatë përgjigje ndaj këtyre shkrimeve, kanë ata që janë ndjerë të ofenduar.

Në krah organizatave të dala nga lufta do t’i del edhe një subjekt politik.

Është Partia Social Demokrate ajo që do të organizojë protestë, e që kërkesa kryesore do të jetë shkarkimi apo dorëheqja e ministrit Murati.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë