Loading…

Kërkon shkarkimin e të gjithë ministrave serbë

  • 04/01/2017 | 15:23

Kërkon shkarkimin e të gjithë ministrave serbë

Deputeti nga radhët e LDK’së, Arben Gashi ka kërkuar që të gjithë ministrat e komunitetit serb që janë pjesë e Qeverisë së Kosovës, të shkarkohen.


“TË gjithë ministrat e Qeverisë së Kosovës nga radhët e komunitetit Serb, të cilët kanë deklaruar që e njohin për kryeministër, kryeministrin e Serbisë, duhet të shkarkohen”, ka thënë Gashi.

Më tej Gashi ka theksuar se deputetët e kuvendit që nuk e njohin shtetin e Kosovës, duhet ta humbin mandatin.

“Kjo sjellje përbën shkelje të rëndë të Kushtetutës, dhe për pasojë, ky grup individësh nuk duhet të jenë pjesë e institucioneve të Kosovës”, ka shkruar Gashi ”, ka shkruar Gashi në Facebook./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë