Loading…
Këshillë: Para se të martoheni, parashtroni njëri- tjetrit këto pyetje
  • 23/03/2019 | 15:55

Këshillë: Para se të martoheni, parashtroni njëri- tjetrit këto pyetje

Nëse nisni një lidhje dashurie dhe keni pritshmëri që ajo të zgjasë duhet të përpiqeni t’a njihni sa më mirë partnerin tuaj, transmeton Gazeta Metro.


Për këtë arsye është e udhës që të bëni disa pyetje themelore nëse mendoni se dëshironi të hidhni hapa më konkret që mund ta çojë marrëdhënien drejt martesës:

1.A do të kesh fëmijë?

2.Kush do t’i lajë enët, rrobat dhe pastrimin e shtëpisë?

3.A ke ndonjë borxh me dikë?

4.Sa kohë larg meje të duhet?

5.Si e konsideron tradhtinë?

6.Si ndihesh për divorcin?

7.Si do ta ndryshojë martesa lidhjen tonë?/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë