Loading…

Këshilltari i Albin Kurtit sulmon Kushtetuesen: Gjykata e Hashim Thaçit

  • 30/10/2020 | 11:50

Këshilltari i Albin Kurtit sulmon Kushtetuesen: Gjykata e Hashim Thaçit

Këshilltari i kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Tali, ka reaguar pasi Gjykata Kushtetuese e Kosovës ende s’ka marrë ndonjë vendim lidhur me kërkesën e parashtruar nga Lëvizja Vetëvendosje për votën e deputetit, Etem Arifi.

Tali ka thënë se “Gjykata Kushtetuese është Gjykata e Hashim Thaçit”, meqë s’po merr vendim edhe pas 4 muajsh për kërkesën e partisë së Kurtit.

“Gjykata Kushtetuese jo por Gjykata e Hashim Thaçit!!! Qe më shumë se katër muaj e gjysëm, nga 11 qershori, një kërkesë të parashtruar nga partia më e madhe në vend, ku ashiqare shihet se deputeti Etem Arifi votoi antikushtetutshëm, nuk është në gjendje ta vlerësojë?!Merre me mend?! A është e mundur kjo?!!!”, ka shkruar Tali.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë