Loading…

Këshilltari i Mustafës e krahason Policinë e Kosovës me atë të Maqedonisë (Foto)

  • 28/04/2017 | 09:56

Këshilltari i Mustafës e krahason Policinë e Kosovës me atë të Maqedonisë (Foto)

Këshilltari i kryeministrit Isa Mustafa, Bajram Gecaj ka bërë një krahasim të Policisë së Kosovës gjatë protestave të dhunshme dhe asaj maqedonase për sulmin e mbrëmshëm.


Policia e Maqedonisë nuk ishte në gjendje të mbronte institucionet e vendit dhe mu për këtë Gecaj e ka krahasuar me policinë e Kosovës e cila në asnjë protestë që ishte në Kosovë, besa edhe ato që eskaluan nuk lejoj që protestuesit të hynë në institucione.

Gecaj, në rrjetin e tij social Facebook ka bërë shpërndarë disa fotografi se si Policia e Kosovës gjatë një proteste qëndronte në mbrojtje të objektit të Qeverise, por edhe disa fotografi që tregojnë teksa deputetët e Kuvendit të Maqedonisë tërhiqen zvarrë nga protestuesit.

“Kur ka vullnet, policia profesionale pamëdyshje mbron institucionet shtetërore…shih dallimin… #POLICINËeKOSOVËS”, ka shkruar Gecaj.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë