Loading…

Këshilltari i Pacollit tregon rastin ku koalicionit NISMA-AKR-PD i janë avulluar votat

  • 19/10/2019 | 17:44

Këshilltari i Pacollit tregon rastin ku koalicionit NISMA-AKR-PD i janë avulluar votat

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Ministrit të Jashtëm në Detyrë, Behgjet Pacolli, ka treguar një rast ku në Fushë-Kosovë, në zgjedhjet e fundit koalicionit NISMA-AKR-PD i janë vjedhur disa vota, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Zyberaj thotë se proces i parregullt nuk është vetëm ai ku nuk ka përleshje me armë.

“Përndryshe proces i rregullt zgjedhor nuk mundet me u konsideru vetem kur nuk ka perleshje me armë. Deformimi i votës të qoftë vetëm një qytetari është krim i madh”, ka shkruar Zyberaj në Facebook.

Postimi i plotë:

Përndryshe proces i rregullt zgjedhor nuk mundet me u konsideru vetem kur nuk ka perleshje me armë. Deformimi i votës të qoftë vetëm një qytetari është krim i madh. Ky është rasti i radhës kur votat janë tjetërsuar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë