Loading…

Kështjella e Akullit

  • 29/12/2016 | 08:24

Kështjella e Akullit

Çdo fundvit, kompania “Ice Castle”,  kirjon forma të ndryshme prej akulli, të cilat në kombinim me dritën, duken mahnitëse.

Këto ditë kanë filluar  përgatitjet në Midway, Utah.

Qindra mijëra helle akulli përbëjnë muret e 20-këmbëshe, labirintet dhe burimet e kështjellës./gazetametro.net

giant-ice-castle-coming-to-edmonton

150211-utah-ice-castle-vin_640x360_397311555697

11654617995_ac87db1f21_b

 

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë