Loading…

Kështu bëhen tullumbat më të shijshëm

  • 28/12/2021 | 21:25

Kështu bëhen tullumbat më të shijshëm

Me këtë recetë tullumbat mund t’i gatuajnë edhe fillestarët në kuzhinë.


Përbërësit:

▪ 360 g miell
▪ 140 gr bollgur
▪ 2 të bardha veze
▪ 1 sheqer vanilje
▪ 2 gota kos (360 g)
▪ ekstrakt vanilje
▪ 100 ml vaj
▪ 1 pluhur për pjekje

Për shurup:

▪ 800 g sheqer
▪ 500 ml ujë
▪ limon
▪ 1 sheqer vanilje
▪ 70 ml vaj për skuqje

 

Përgatitja:

Sherbetin është mirë ta përgatisni një ditë më parë, nëse nuk arrini, mund ta bëni edhe të njëjtën ditë.

Zieni ujin dhe sheqerin dhe pasi të vlojë shtoni limon dhe sheqer vaniljeje dhe ziejini edhe 10 minuta.

Në një enë hidhni jogurtin, të bardhat e vezëve, vajin, sheqerin e vaniljes dhe ekstraktin e vaniljes dhe i përzieni.

Shtoni grizin dhe përzieni dhe më pas miellin dhe pluhurin për ëmbëlsira.

Brumin vendoseni në një shiringë dhe hidhni në vaj të valuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë