Loading…

Kështu do të duken kushtet për pasagjerët në të ardhmen (Foto)

  • 12/03/2017 | 17:20

Kështu do të duken kushtet për pasagjerët në të ardhmen (Foto)

Të gjithë njerëzit që udhëtojnë më aeroplan kanë dëshirë që të kenë një hapësirë të tyre në mënyrë që të mund të relaksohen më mirë. Për fat të mirë, dizajnerët e ulëseve të aeroplanëve kanë vendosur që ta bëjnë këtë gjë të mundur, sidomos për pasagjerët të cilët udhëtojnë në relacione të gjata.


Sistem personal argëtues
personalentertainment
Tash, me anë të dizajnimeve të reja mund të lidhni pajisjet e juaja me internet brenda aeroplanit.

Sistem i brendshëm për ndihmë
4028855-digital-sky-exlarge-169-1469380582-650-9a287d0bb7-1484149902
Kompania Holandeze AirFi ka vendosur në aeroplanët e saj sistem i cili u mundëson pasagjerëve të marrin informacione të ndryshme duke lexuar gazeta, shikuar filma, porosisin ushqim dhe gjëra të tjera.

Karrige të rehatshme
4028905-qantasvr-exlarge-169-1469380676-650-77b9e2b0d0-1484149902
Gjëja më e bukur që do ti ndodhë kompanive të aeroplanëve do të jenë karriget super të rehatshme do të bëhen realitet.

Karriget si në kinema
4028955-twister-seat-twisting-exlarge-169-1469380724-650-e1980b2903-1484149902
Kompania Italiane e aeroplanëve “Aviointeriors” është duke dizajnuar karrige speciale që kanë formën e atyre të kinemave.

Kabina në të cilat mund të bëni gjumë
4028755-airlairbbc2-exlarge-169-1469380768-650-0edbb391a3-1484149902
Kompania inovative e dizajnit “Factory Design” me emrin “Ail Lair”, mund të quhet qershia mbi tortë e teknologjisë. Kjo kompani planifikon që së shpejti të lansojë kabina të fjetjes në aeroplanë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë