Loading…
Kështu do të quhet topi, kur Botërori të organizohet në Kosovë
  • 15/07/2018 | 23:25

Kështu do të quhet topi, kur Botërori të organizohet në Kosovë

Aktori i mirënjohur kosovar, Vedat Bajrami, ka komentaur finalen e mbajtur sot në mes të Francës dhe Kroacisë.

Bajrami i cili përderisa trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi, po shpjegonte për historitë e topave të futbollit me të cilët luhet kampionatet botërore, më sakt për emërimin e emrave të tyre, ku tregonte se si kur mbahej kampionati në Argjentinë topi i futbollit kishte marrë emrin ‘Tango’, ku dihet se shteti i Argjentinës njihet për këtë valle të famshme, shkruan gazetametro.net.

Bajrami është ndërlidhur me bisedë e Munishit duke thënë me shaka se po të i vinte rendi Kosovës që të organizojë një kampionat botëror, emrin e topit do ta quante qyqek.

“Topi i jonë ka mu thirr qyqek Ismet”, ka shtuar Bajrami.

Bajrami ka shtuar se Kosova shumë shpejt do të kualifkohet në kampionatin Evropian./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë