Loading…

Kështu duhet të visheni në një intervistë pune

  • 23/10/2020 | 19:51

Kështu duhet të visheni në një intervistë pune

Rrobat e duhura kanë fuqinë të na bëjnë të ndihemi mirë. E për një intervistë, cila do ishte veshja e duhur e që njëkohësisht do na bënte neve të ndjejmë vetëbesim?


Së pari filloni duke hulumtuar kodin e veshjes së kompanisë. Zgjidhni rroba që ju bëjnë të ndiheni rehat dhe të sigurt.

Shmagni rrobat që ekspozojnë shumë lkëurë dhe zgjidhni veshje që përshtaten me klimën dhe sezonin. Kontrolloni për njolla dhe shqyerje. Sigurohuni që veshja të jetë e hekurosur dhe pa rrudha.

Kur përgatiteni për një intervistë, mendoni të zgjidhni veshjen tuaj të intervistës si kremin ​​për tortën – atë detaj përfundimtar që përmbledh të gjitha detajet tjera!

Kur mendoni se si të visheni për një intervistë, përdorni gjykimin tuaj më të mirë dhe mos dyshoni në atë. Ju duhet të zgjidhni rroba që ju bëjnë të ndiheni rehat dhe të sigurt – asgjë që ju duhet ta rregulloni sa herë lëvizni ose uleni ose rroba që rrudhen lehtë gjate kohës kur po udhëtoni drejt vendit ku do të mbani intervistën. Shmangni veshjet zbuluese dhe çdo gjë që nuk ju përshtatet siç duhet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë