Loading…

Kështu duket fleta e votimit për zgjedhjet e 14 shkurtit

  • 02/02/2021 | 19:48

Kështu duket fleta e votimit për zgjedhjet e 14 shkurtit

Zgjedhjet në Kosovë do të mbahen më 14 shkurt. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar tashmë fletën e votimit përmes së cilës qytetarët mund ta votojnë partinë politike, bashkë me deputetët që përfaqësojnë interesat e tyre.

Lista e partive fillon me numër 111 dhe përfundon më 138. Rrjedhimisht i bie se në garë për t’u futur në Kuvend janë 27 parti politike.

Secila nga partitë politike ka mundësi të garojë me 110 kandidatë për deputetë.

Më poshtë gjeni fletën e votimit:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë