Loading…

Kështu duket trofeu të cilin do ta marr Prishtina si kampione e Superligës së Kosovës 

  • 16/05/2021 | 17:29

Kështu duket trofeu të cilin do ta marr Prishtina si kampione e Superligës së Kosovës 

Klubi i futbollit Prishtina sot edhe zyrtarisht është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në futboll për edicionin 2020/21.


Tre pikëshi i radhës për Prishtinën erdhi pasi e mposhti skuadrën e Gjilanit me rezultat 2-1, përcjell KosovaPress.

Me 78 pikë në vendin e parë, Prishtina e ka siguruar edhe matematikisht titullin kur ka mbetur vetëm edhe një ndeshje për t’u zhvilluar.

Trofeu që do ta rrëmbejë skuadra e trajneri Zekirija Ramadani duket si në foton e në poshtme:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë