Loading…

Kështu e dominoi dje Oleksander Usyk – Anthony Joshuan – ky është meçi i plotë

  • 26/09/2021 | 08:12

Kështu e dominoi dje Oleksander Usyk – Anthony Joshuan – ky është meçi i plotë

Mbrëmë, Oleksander Usyk ka befasuar në meç kampionin e botës Anthony Joshua duke e dominuar dhe në fund duke e mposhtur për t’ia marrë titujt kampion, shkruan Gazeta Metro.


Joshua arriti t’i mbijetonte në këmbë Usyk për 12 runde por pas kësaj me vendim të unifikuar të gjyqtarëve, Usyk u shpall kampion për titujt IBF, WBO dhe WBA.

Gjatë tërë meçit, Usyk ishte në ofanzivë dhe tregoi paraqitje shumë më të mirë sesa tashmë ish-kampioni Joshua.

Në anën tjetër, Joshua është ankuar se pas raundit të 9’të nuk ka parë mirë për shkak të një goditjeje afër syrit.

https://www.youtube.com/watch?v=s7mDte15pvc

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë