Loading…
Kështu e përdorin renden? Gabim! Ka mënyrë më të lehtë!
  • 16/10/2018 | 15:51

Kështu e përdorin renden? Gabim! Ka mënyrë më të lehtë!

E përforconi renden në pjatë apo dërrasë dhe vëni në të djathë apo mollë për shembull, pastaj gjithçka që ka fluturuar përreth e mblidhni. Epo, ka një mënyrë shumë më të lehtë, sepse duket se të gjithë e përdorim gabimisht.


Ndonëse të gjitha mjetet ndihmëse të kuzhinës i përcjellin shtesa të ndryshme, për renden sigurisht shumica do të thonë se s’ka aty ndonjë filozofi, se përdorimi është i thjeshtë e i qartë, transmeton gazetametro.net.

Por, përdoruesja e Tëitterit Beas Simons nga Notingemi ka ndatë një video, në të cilën tregon se renda, në të vërtetë duhet të mbahet hirzontalisht, e jo vertikalisht dhe e pranon se “ndjehet si e marrë” pse nuk e ka ditur këtë më parë.

Publikimi i saj ka tërhequr shumë vëmendje të përdoruesve të këtij rrjeti të cilën njësoj janë mahnitur kur e kanë parë se si duhet përdorur renda. Videoja e saj është shikuar gati tre milionë herë.

Shikojeni edhe ju:

/gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë