Loading…
Kështu fitojnë princi William dhe Harry së bashku me bashkëshortet e tyre
  • 09/11/2018 | 16:49

Kështu fitojnë princi William dhe Harry së bashku me bashkëshortet e tyre

Familja mbretërore britanike është një nga më të pasurit në botë, Mbretëresha Elizabeth është në krye të monarkëve më të pasur të kohës sonë. Pasardhësit e saj dhe të afërmit kanë pasuri të majme, por, në kundërshtim me besimin e shumë të tjerëve, princat dhe princeshat që nuk janë pasardhës të drejtpërdrejtë të kurorës, megjithatë, duhet të punojnë.


Për shembull, edhe pse mbesa të Mbretëreshës, princeshat Beatrice dhe Eugenia janë angazhuar në punë të zakonshme. Princess Beatrice punon në një kompani softëare nisur kohët e fundit në Lisbonë. Ndërsa princesha Eugenia është drejtoreshë e një galerie arti, transmeton gazetametro.net.

Princes Charles, William, Harry dhe gratë e tyre janë të punësuar në pallatin mbretëror dhe puna e tyre është që të promovojë mbretërinë.

Nga Mbretëresha Elizabeth iu është dhënë atyre detyra të shumta, kështu që të shkojnë në ngjarje bamirësie, shkolla të hapura, spitale, etj.

Udhëtimet e tyre, veshje dhe shpenzimet e tjera të mbuluara pjesërisht nga taksapaguesit, dhe gjithashtu kanë pronën private, dhe trashëgimia e Princit Charles. William dhe Harry kanë trashëgiminë e nënës së tyre të ndjerë Diana.

Që nga nëntori i vitit të kaluar, një pjesë e tyre është Megan Markle. Aktorja e mëparshme, përveç tatimpaguesve, ende përfiton paratë e saja. Megjithëse ajo u largua nga karriera aktive, skenat e saj ende shfaqen dhe paraja rrjedh në llogarinë e saj. Para se ajo të martohej, ajo shiti shtëpinë e saj në Kanada, kështu që ajo kishte 1.6 milionë dollarë plus për llogari të saj.

Edhe pse shumë i quajnë parazitë, princat dhe princeshat britanike po bëjnë fitime në vendin e tyre. Disa studime tregojnë se familja mbretërore është një prej markave më të rëndësishme të Britanisë dhe ka një ndikim të madh në turizëm. Për shembull, dasmën e Harry dhe Megan në Britani të Madhe solli një të ardhur prej 500 milionë dollarësh./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë