Loading…
Kështu mund të duket jeta në planetin tjetër sipas shkencës
  • 06/07/2018 | 12:59

Kështu mund të duket jeta në planetin tjetër sipas shkencës

Një grup shkenctarësh të cilët kanë specializuar në fusha të ndryshme duke përfshire biologjinë, astronomonë dhe gjeologjinë i kanë mbledhur strategjitë më të mira për të zbuluar se si mund të jetë jeta në planetet tjera.


Këta shkenctarë janë pjesë e NASA’s. Një raport me pesë faqe i publikuar në gazetën “Astrobiology” tregon faktet që kanë gjetur shkenctarët për shenjat e jetës në planetet tjera, transmeton gazetametro.net

Shkenctarët shpresojnë se përmes këtij raporti ata do të mund të interpretojnë më së miri studimet e tyre për prezencën e gjallesave në botët tjera. Ata kanë thënë se oksigjeni në planetet tjera është fakti më premtues se atje mund të ketë jetë.

Shkenctarët kanë treguar se ka shumë karakteristika të cilat duhet ti marrim parasysh se Toka nuk është planeti i vetëm në të cilin zhvillohet jeta./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë