Loading…
Kështu mund t’i përdorni produktet e kozmetikës që keni dashur t’i hudhni
  • 09/08/2018 | 23:26

Kështu mund t’i përdorni produktet e kozmetikës që keni dashur t’i hudhni

“Ruajtja është pasuria e të varfërve dhe mençuria e të pasurve” këto janë fjalët e Alexandre Dumas, transmeton Klan Kosova.


Ndonjëherë gjërat që duken krejtësisht të padobishme mund të përdoren në të vërtetë për një kohë të gjatë.

Për shembull, një krem me një erë që nuk ju pëlqen ose një pluhur në ngjyrën “e gabuar”.

Pra janë disa produkte të kozmetikës të cilat mund t’i përdorni para se t’i hidhni.

Shumë tonerë përmbajnë alkool të cilat mund të ju ndihmojnë në largimin e baktereve

 

Ju mund të përdorni vajin kozmetik për të pastruar lavamanin

Me llakun e thonjve transparent ju mund t’i lyeni rrethet e syzeve

Pudrat përmbajnë kripëra minerale që thithin lagështinë

Ju mund ta pastroni çantën tuaj duke e lyer me krem

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë