Loading…

Kështu pozicionohen Messi e Ronaldo në listën e lojtarëve më të vlefshëm në botë

  • 25/12/2021 | 08:08

Kështu pozicionohen Messi e Ronaldo në listën e lojtarëve më të vlefshëm në botë

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo po shkojnë drejt përfundimit të karrierës së tyre të bujshme si futbollistë.


Dy yjet e futbollit shkëlqyen gjatë tërë kohës, duke e thënë fjalën vendimtare në fitimin e trofeve kolektiv dhe individual.

Megjithatë, me kohën, atyre ka filluar t’iu bie vlera, bazuar në sajtin e njohur, Transfermarkt.

Lionel Messi momentalisht vlen 60 milionë euro dhe renditet në vendin e 63-të.

Ndërkohë, Ronaldo është shumë më poshtë, teksa vlerësohet me 35 milionë euro dhe mban pozitën e 183 në botë, në sajtin Transfermarkt.

Messi e Ronaldo konsiderohen si dy prej lojtarëve më të mirë në historinë e futbollit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë