Loading…

Kessie zbulon këshillat e Ibrahimovic pas transferimit te Barcelona

  • 06/07/2022 | 15:06

Kessie zbulon këshillat e Ibrahimovic pas transferimit te Barcelona

Franck Kessie kërkoi këshillën e Zlatan Ibrahimovic përpara se të përfundonte transferimin e tij te Barcelona.


Kessie i është bashkuar gjigantit të La Ligës në një transferim të lirë nga Milani, pasi ka ndihmuar skuadrën e Serie A drejt triumfit të “Scudettos” sezonin e kaluar.

Sulmuesi legjendar i Milanit, Ibrahimovic, e ka përfaqësuar më parë Barçën në mesin e shumë klubeve të tij, duke ndihmuar “Blaugranët” të fitojnë titullin në sezonin 2009/10.

Tani, Kessie ka treguar se kërkoi këshillën e veteranit suedez kur mendonte për kalimin e tij në “Camp Nou”.

“Ai më tha se ishte një vend i mirë. Ai më këshilloi që të punoja sa më shumë”, tha Kessie.

Do të duhet kohë që Kessie dhe shoku i ri Andreas Christensen të paraqiten, megjithatë, me presidentin e Barçës, Joan Laporta, që konfirmon edhe një herë se klubi nuk është në gjendje të regjistrojë asnjërin nga lojtarët.

Vështirësitë financiare të klubit katalanas janë dokumentuar mirë dhe do të duhet të ketë një ulje të faturës së pagave brenda skuadrës së tyre për të akomoduar lojtarët e tyre të rinj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë