Loading…

Këta dy fermerë duket se e fituan “Kiki Challenge” |VIDEO

  • 18/08/2018 | 09:00

Këta dy fermerë duket se e fituan “Kiki Challenge” |VIDEO

Arat e orizit të Indisë jugore mund të jenë vendet e lodhjes së pamëshirshme. Por, nuk është kështu për dy fermerë nga një fshat i vogël që kanë hyrë në garë për famë botërore duke e përshëndetur me kënaqësi në një fushë me oriz të njomur si pjesë e një mani të vallëzimit në internet të quajtur “Kiki Challenge”.


Një videon 38 sekondash ku shihen dy burra duke kërcyer me këngën hip-hop u pa miliona herë në mbarë botën. Fama e tyre u rrit në fundjavën e kaluar pasi Trevor Noah, mikpritës i “Daily Show” në Komedi Qendrore, postoi videon e tyre në llogaritë e mediave sociale, duke thënë, “Unë mendoj se ata vetëm fituan sfidën e Kiki-t”.

Kiki (ndonjëherë shkruar Keke) Sfida është një nga ato ndjesi misterioze në internet që mund të lënë gjeneratat e ardhshme, transmeton rtv21.tv. Ajo filloi muajin e kaluar me lirimin e këngës nga raperi kanadez Drake. Ndërsa ata kërcejnë në baltë të thellë deri te kyçi i këmbës, nuk ndalojnë sfidën.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë