Loading…

Këta iPhone mund të bllokohen me vetëm një prekje

  • 02/05/2017 | 11:06

Këta iPhone mund të bllokohen me vetëm një prekje

Një gabim në telefonin e mençur iPhone, që ka dalë së fundmi, mund ta bllokojë fare duke e kthyer në një tullë të papërdorueshme këtë telefon.


Fansat e teknologjisë e kanë gjetur një mënyrë për të ngrirë pajisjet e Apple vetëm duke prekur disa butona, shkruan The Sun.

Ky vit pritet të jetë i madh për fansat e Apple pasi është dhjetë vjetori i iPhonit të parë, dhe pritet të dalë telefoni më i ri në treg iPhone 8.

Por së pari kompania duhet të merret me këtë problem nëse duan të mbajnë të lumtur konsumatorët.

Nëse me të vërtetë dëshiron që të bllokosh ndonjë telefon, gjithë çfarë duhet të bësh është të hapësh dritaren e qendrës së kontrollit. Kjo hapet duke rrëshqitur me gisht nga poshtë lart në sipërfaqen e ekranit.

Më pas vetëm duke prekur tri opsione të menysë dhe kjo do të ta bëjë telefonin fare të padobishëm, do jetë pastaj jofunksional.

Siç duket ky problem paraqitet vetëm te telefonat të cilët kanë rifreskuar versionin iOS 10.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë