Loading…

Këta janë 100 njerëzit që marrin rrogat më të larta në Kosovë

  • 05/11/2018 | 22:18

Këta janë 100 njerëzit që marrin rrogat më të larta në Kosovë

Ministri i Administratës Publike, Mahir Yağcılar, në Puls të KTV-së ka bërë publike listën me 100 pagat më të larta në institucionet shtetërore.

Sipas kësaj liste, i pari më i paguar në Kosovë aktualisht është pozita e Drejtorit menaxhues të Agjencisë së Privatizimit të Kosovës, me rreth 4820 euro. Menjëherë pas kësaj pozite, pagë merr zëvendësi në këtë pozitë, me 4190 euro.

Kujtojmë se së fundi nga kjo pozitë u shkarkua Ekrem Hajdari, ndërsa në vend të tij pritet të emërohet Valon Tolaj, i AAK-së.

Në vendin e tretë si më të paguar janë ambasadorët, me 3866 euro.

Në vendin e katërt është kreu i Gjykatës Kushtetuese, që merr 3835 euro.

Agjencia e Privatizimit të Kosovës përfshihet në listë edhe me pozita tjera drejtorësh.

Listën e plotë mund shikoni më poshtë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë