Loading…

Këta janë 17 kandidatët që fituan mandatin në raundin e parë të zgjedhjeve

  • 28/10/2021 | 11:58

Këta janë 17 kandidatët që fituan mandatin në raundin e parë të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale të cilat janë mbajtur më 17 tetor.

Nga 38 komuna, 17 kandidatë kanë fituar mandatin që në raundin e parë të zgjedhjeve, kurse në 21 komuna do të zhvillohet ballotazh më 14 nëntor.

Duke u mbështetur në këto rezultate, raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetarë zhvillohet në këto komuna: Gjakovë, Gllogoc (Drenas), Gjilan, Dragash, Istog, Kaçanik, Klinë, Fushë Kosovë, Kamenicë, Obiliq, Rahovec, Podujevë, Prishtinë, Prizren, Shtime, Viti, Vushtrri, Malishevë, Junik, Mamushë dhe Kllokot.

Më poshtë Gazeta ua sjellë kandidatë që kanë fituar votat e mjaftueshme për postin e kryetarit:

Deçan – Bashkim Ramosaj, AAK

Mitrovicë e Jugut – Bedri Hamza, PDK

Pejë – Gazmend Muhaxheri, LDK

Skenderaj – Fadil Nura, PDK

Suharekë – Bali Muharremaj, AAK

Ferizaj – Agim Aliu, PDK

Hani i Elezit – Mehmet Ballazhi, PDK

Leposaviq – Zoran Tadiq, Lista Serbe

Lipjan – Imri Ahmeti, LDK

Novoberdë – Sasa Miloseviq, Lista Serbe

Shterpcë – Dalibor Jevtiq, Lista Serbe

Zubin Potok – Srdjan Vuloviq, Lista Serbe

Zveçan – Dragisa Miloviq, Lista Serbe

Graçanicë – Liljana Subariq, Lista Serbe

Ranillugë – Katarina Rastiq, Lista Serbe

Partesh – Dragan Petkoviq, Lista Serbe

Mitrovicë e veriut – Milan Radojeviq, Lista Serbe

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë