Loading…

Këta janë 20 emrat më të njohur të qenve në botë

  • 05/11/2021 | 10:04

Këta janë 20 emrat më të njohur të qenve në botë

Pronarët po kërkojnë frymëzim për emrin e kafshës shtëpiake përreth tyre.

Ata shpesh emërtohen sipas yjeve të tyre të preferuar të televizionit, filmit ose muzikës, dhe gjithashtu u jepen emra të zakonshëm si Max, King, Maze, Luna.

Gjithnjë e më shumë, pronarët po u japin kafshëve të tyre emra njerëzor, dhe ata shpesh vijnë me emra të rinj, interesantë për kafshët e tyre. Por emrat klasikë janë ende të njohur.

Dhjetë emrat më të njohur për qentë femra janë Bella, Lucy, Molly, Maggie, Chloe, Lola, Zoe, Lily, Emma dhe Ruby.

Në qentë meshkuj, emrat më të zakonshëm janë Max, Charlie, Buddy, Rocky, Jack, Toby, Cody, Lucky, Oscar dhe Teddy.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë