Loading…

Këta janë 38 kandidatët për asamble komunale që nuk e morën asnjë votë

  • 04/11/2021 | 13:35

Këta janë 38 kandidatët për asamble komunale që nuk e morën asnjë votë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë ditës së djeshme i ka certifikuar rezultatet për raundin e parë të zgjedhjeve për kryetar të komunave e po ashtu janë publikuar edhe rezultatet e kandidatëve për asamble komunale.

Bazuar në raportin e KQZ-së një numër i tyre nuk kanë arritur të marrin as edhe një votë.

Sipas këtyre raporteve janë 38 kandidatë që iu bëri vaki kjo.

Një numër i madh i kandidatëve janë ankuar se votat e tyre janë manipuluar.

16 kandidatë të NISMA-s Socialdemokrate, nuk e patën në listë as votën e tyre.

Izabella Kamberaj, Vitore Nrejaj, Besart Smajlaj, Rita Bala e Flamur Krelani, në Gjakovë Behram Krasniqi, Venera Ademi, Fitim Azemi, Xhabir Krasniqi, Liridon Menxhiqi dhe Xhevdet Meniqi, në Vushtrri.

Po ashtu Edonita Rashiti e Blerta Ramadani (Shtime), Jaldez Uka (Fushë Kosovë), Kosovare Krasniqi (Kaçanik), Blerina Kastrati (Kamenicë), sipas KQZ-së nuk e morën asnjë votë.

Edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, pati në radhët e saj kandidatë që se patën asnjë votë.

11 kandidatët e AAK-së që nuk morën vota: Ermal Haliti, Qendresa Bajra, Valon Asllani, Kastriot Kaqkini, Qazim Thaqi, nga Skenderaj. Besart Kastrati e Ibish Demaku, kandidatë të AAK-së në Drenas nuk morën asnjë votë. Pa vota dolën edhe kandidatët tjerë të AAK-së Elhame Halili në Dragash, Ismet Halimi Fushë Kosovë, Shqipe Shahini Kaçanik, Rrahman Hasani Mitrovicë.

Kandidatë për asamble pa vota pati edhe nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës.

Në mesin e Vetëvendosjes janë katër kandidatë nuk se patën as votën e tyre në kuti.

Nazli Krasnic, Gazmen Krasniq e Zejnep Zogaj në Mamushë si dhe Albulena Ferizi që garoi në Zubin Potok.

E PDK, i ka shtatë kandidatë. Blerta Hoxha e Agolind Isufaj në Junik dhe Mimoza Hamiti e Ardian Binaku në Obiliq.

Po ashtu edhe Sadri Emini në Kllokot, Vlora Behrami Leposaviq, Njazim Hasani Zubin Potok, dolën pa as edhe një votë.

Gjithashtu edhe kandidatët e tjera nga Aleanca Kosova e Re, Lëvizja për Bashkim por edhe nga partitë e tjera dolën pa asnjë votë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë