Loading…

Këta janë lojtarët e ndeshjeve deri më tani në Euro 2020

  • 18/06/2021 | 13:05

Këta janë lojtarët e ndeshjeve deri më tani në Euro 2020

Në 18 ndeshjet e zhvilluara kemi pasur paraqitje spektakolare nga lojtarë të ndryshëm.


Kampionati Evropian po vazhdon të na mahnit me paraqitje të mira të Kombëtareve dhe të lojtarëve individual, shkruan lajmi.net.

Deri më sot, janë zhvilluar 18 ndeshje ku secilën prej tyre ka shkëlqyer nga një lojtar me një paraqitje fantastike.

Në çmimet e më të mirëve të ndeshjeve dallohet Denzel Dumfries, anësori i Holandës i cili është shpallur dy herë lojtar i ndeshjes, me Ukrainën dhe me Austrinë. Dy çmime i ka edhe Romelu Lukaku i cili u shpall lojtar i ndeshjes me Rusinë dhe Danimarkën.

Më poshtë mund të shikoni secilin lojtar të ndeshjes në 18 ndeshjet e “Euro 2020” të zhvilluara deri më tani.

Xhiro e parë

Turqi 0-3 Itali – Leonardo Spinazzola
Uells 1-1 Zvicër – Breel Embolo
Danimarka 0-1 Finlandë – Christian Eriksen
Belgjikë 3-0 Rusi – Romelu Lukaku
Austria 3-1 Maqedonia e Veriut – David Alaba
Hollandë 3-2 Ukrainë – Denzel Dumfries
Angli 1-0 Kroaci – Raheem Sterling
Skoci 0-2 Republika Çeke – Patrik Schick
Poloni 1-2 Sllovaki – Milan Škriniar
Spanjë 0-0 Suedi – Victor Lindelöf
Hungari 0-3 Portugali – Cristiano Ronaldo
Francë 1-0 Gjermani – Paul Pogba

Xhiro e dytë

Turqi 0-2 Uells – Gareth Bale
Itali 3-0 Zvicër – Manuel Locatelli
Finlandë 0-1 Rusi – Aleksei Miranchuk
Danimarka 1-2 Belgjikë – Romelu Lukaku
Ukraina 2-1 Maqedonia e Veriut – Andriy Yarmolenko
Hollandë 2-0 Austri – Denzel Dumfries

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë