Loading…

Këta janë pesë portierët më të mirë në botë aktualisht sipas Buffonit

  • 30/09/2022 | 17:43

Këta janë pesë portierët më të mirë në botë aktualisht sipas Buffonit

Njëri nga portierët më të mirë në dekadat e fundit, Gianluigi Buffon, ka zgjedhur pesë portierët më të mirë në botë aktualisht.


Legjenda e Juventusit, në vendin e parë vendosi portierin e Real Madridit, Thibaut Courtois, transmeton IndeksOnline.

Ganiluigi Donnarumma i PSG-së është në vendin e dytë ndërsa vendin e tretë e zë portieri i Bayern Munchen, Manuel Neuer.

Portieri i Atletico Madridt, John Oblak renditet në vendin e katërt sipas buffonit, kurse portieri i Milanit, Mike Maignan, e mbyll top pesshën e portierve më të mirë në botë aktualisht.

Edhe pse 44 vjeçar, Buffon ende është aktiv në futboll, ku ky është sezoni i tij i dytë me skuadrën italiane Parma.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë