Loading…

Këta janë policët e suspenduar që rrahën dhe keqtrajtuan dy persona në Prishtinë

  • 31/01/2021 | 10:23

Këta janë policët e suspenduar që rrahën dhe keqtrajtuan dy persona në Prishtinë

Publikimi i pamjeve nga Gazeta Sinjali ku shpërfaqet dhuna e Policisë ndaj dy të rinjve më 25 janar në Prishtinë, ka nxitur Inspektoratin Policor të Kosovës t’i suspendojë tre zyrtarët policorë që dyshohet se u përfshinë në këtë keqtrajtim.


Gazeta Sinjali mëson se të suspenduarit janë: Dren Jahaj, Milot Kelani dhe Valon Braha.

Këta tre zyrtarë policorë janë suspenduar nën dyshimin se kishin keqtrajtuar dy të rinj në qendër të Prishtinës, dhunë kjo që vazhdoi edhe brenda objektit të stacionit policor.

Në pamjet ekskluzive që publikoi Sinjali, shihet dhuna e ushtruar nga ata që duhet të jenë shembull i respektimit të ligjit dhe gardianë të mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

Për ngjarjen e 25 janarit për Sinjalin ka rrëfyer njëri nga dëshmitarët kryesorë, i cili po ashtu dyshohet se kundërligjshëm u dërgua në stacion policor dhe u ndalua për 48 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë