Loading…

Këta janë të arrestuarit e sotëm, iu gjetën 80 kg drogë

  • 12/03/2017 | 17:06

Këta janë të arrestuarit e sotëm, iu gjetën 80 kg drogë

Policia sot ka arrestuar 5 persona, pasi të njejtët u kapën me një sasi të konsiderueshme të marihuanës.


Si fillim, atyre iu gjetën mbi 30 kg marihuanë, ndërkaq pas hetimeve Policia arriti të gjente edhe sasi të tjera, që në tërësi shkonin në 80 kg marihuanë të kapur, shkruan gazetametro.net.

Ndërkaq, më herët u bë e ditur se ishin tre serbë dhe dy kosovarë të arrestuar, e identiteti i tyre nuk dihej. Tashmë policia ka bërë publik emrat e të dyshuarve.

17274565_761731657315158_1460099273_n
Personat e dyshuar tani më të arrestuar nga Policia e Kosovës janë:

  • U. Gj. viti i lindjes 1971, mashkull, shtetas Kosovar,
  • M. B. viti i lindjes 1989, mashkull, shtetas Kosovar,
  • D. M. viti i lindjes 1982, mashkull, shtetas i Serbisë,
  • J. V.    viti i lindjes 1973, mashkull, shtetas i Serbisë dhe
  • R. Zh. viti i lindjes 1980, mashkull, shtetas i Serbisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë