Loading…

Këta janë të nominuarit nga FIFA për çmimin e lojtarit më të mirë në botë

  • 25/11/2020 | 10:37

Këta janë të nominuarit nga FIFA për çmimin e lojtarit më të mirë në botë

Janë mësuar emrat e 11-të lojtarë të nominuar për çmimin e lojtarit më të mirë në botë.


Viti 2020 ishte një vit shumë më ndryshe në krahasim me vitet e kaluar sepse shkaku i pandemisë së koronavirusit shumica e ndeshjeve u zhvilluan pa tifozë.

Sidoqoftë, FIFA ka zbuluar emrat e 11-të lojtarëve të nominuar për çmimin e lojtarit më të mirë në botë:

Thiago Alcantara

Cristiano Ronaldo

Kevin de Bruyne

Robert Lewandowski

Sadio Mane

Kylian Mbappe

Lionel Messi

Neymar

Sergio Ramos

Mohamed Salah

Virgil van Dijk.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë