Loading…

Këta janë tre kandidatët për kryetar të komunës së Podujevës

  • 27/10/2020 | 11:56

Këta janë tre kandidatët për kryetar të komunës së Podujevës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një njoftimi bën të ditur se ka filluar periudha e aplikimit për certifikim të subjekteve politike (partitë politike; iniciativat qytetare; koalicionet; dhe kandidatët e pavarur) që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kryetar Komunë në Mitrovicën e Veriut. Ky afat përfundon më 30 tetor, në orën 18:00.


Të gjitha informacionet e detajuara për këtë periudhë janë publikuar në ueb faqen e KQZ-së:

Çertifikimi i subjekteve politike

KQZ po ashtu njofton se ka marrë vendim për certifikimin e tre kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës.

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Komunës së Podujevës, më 20 shkurt 2020, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për certifikimin e 3 kandidatëve si dhe më 2 mars është tërhequr shorti për renditjen e tyre në fletëvotim:

10. Naim Fetahu

Partia Demokratike e Kosovës – PDK

11. Nexhmi Rudari

Lidhja Demokratike e Kosovës – LDK

12. Shpejtim Bulliqi

Lëvizja Vetëvendosje!

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë