Loading…

Këtë pishinë duhet ta vizitoni këtë verë: Uji saj vije nga bjeshkët e këtij qyteti të Kosovës

  • 26/06/2019 | 14:55

Këtë pishinë duhet ta vizitoni këtë verë: Uji saj vije nga bjeshkët e këtij qyteti të Kosovës

Kur vera vjen edhe temperaturat rriten tej mase dhe kështu njerëzit dëshirojnë që të gjejnë hapësira sa më të mira që të freskohen në ditë të nxehta, transmeton Gazeta Metro.


Një nga pishinat më të mira dhe që ofron freskinë e bjeshkëve dhe të ujit është pishina ‘Solid’. Kjo pishinë gjendet në Suharekë dhe nga Prishtina mund të arrini aty për më pak se 40 minuta.

Çmimet janë të lira dhe në kuadër të kësaj pishine hy edhe restoranti që ka një kuzhinë me meny të pasur.

Përveç që mund të hani e të pini pije freskuese, aty mund të provoni edhe koktej më të mirë, që me shijen që kanë mund të ju bëjnë edhe më relaksuese pushimin në këtë vend.

Pishina është e shtrirë në një hapësirë gjelbërimi në plot 10 hektarë dhe uji i kësaj pishine është burim nga kjo zonë./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë