Loading…

Këto drejtori i fiton VV nga koalicioni me Agim Bahtirin

  • 14/12/2016 | 20:53

Këto drejtori i fiton VV nga koalicioni me Agim Bahtirin

Takimi i mbajtur ditë më parë për të diskutuar rreth një koalicioni të mundshëm në mes të AKR-së dhe VV-së, nuk solli rezultat, mirëpo sot duket që gjërat kanë ecur, dhe siç thonë burime të gazetametro.net, po punohet për hartimin e një marrëveshjeje zyrtare.

Bëhet e ditur se Mitrovica do të ketë së shpejti edhe drejtorë nga Lëvizja Vetëvendosje, e gjithashtu edhe një nënkryetar nga kjo parti. Këtë e ka bërë të ditur për gazetametro.net, një burim brenda VV-së.

“Edhe pse nuk është përfundimtare, ne marrim tri drejtori dhe nënkryetarin e parë”, ka thënë burimi.

Gazetametro.net mëson se deri tani dihet një drejtori e cila do t’i takojë VV-së, dhe ajo për të cilën bëhet fjalë, është Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport. Për dy drejtori të tjera, thuhet se ende nuk është definitive.

Nevoja për një koalicion të ri në Mitrovicë, ka ardhur pasi partneri i deritanishëm i Agim Bahtirit, LDK’ja, hoqi dorë nga qeverisja e përbashkët pas shkarkimit të një drejtori që vinte nga kjo parti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë