Loading…
Këto dy detaje i bëjnë femrat të ‘vdesin’ pas meshkujve
  • 30/06/2018 | 17:58

Këto dy detaje i bëjnë femrat të ‘vdesin’ pas meshkujve

Hulumtimi nga Universiteti Ghent i Belgjikës thotë se meshkujt që pinë cigare dhe konsumojnë alkool, janë më atraktiv te femrat si partnerë për periudha afatshkurtra.


Studimi, i quajtur The Young Male Cigarette and Alcohol Syndrome, thotë se tërheqja seksuale lidhet me atë se sa i ‘rrezikshëm’ duket të jetë një mashkull.

Studimi shpjegon se sjellja e të ‘rrezikshmit’ është tërheqëse në kontekstin afatshkurtër.

Studimi, i cili është publikuar në Evolutionary Psychology, kishte anketuar 239 gra belge të moshave 17 deri 30 vjet, të cilat kishin treguar se meshkujt që pinë cigare dhe konsumojnë alkool janë më atraktiv në periudha afatshkurtre.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë