Loading…
Këto dy shenja tregojnë se raporti mes jush është thjesht epsh dhe jo dashuri
  • 03/08/2018 | 21:12

Këto dy shenja tregojnë se raporti mes jush është thjesht epsh dhe jo dashuri

Nëse keni filluar të dilni me dikë por thjesht nuk mund ta kuptoni nëse keni filluar ta dashuroni apo thjesht është diçka seksuale, atëherë vërtetë se jeni konfuz.

Sarah Louise Ryan, eksperte e këtyre çështjeve, thotë se janë disa shenja të cilat tregojnë kur është vetëm epsh dhe jo dashuri.

Dëshironi të dini gjithçka menjëherë

Përse keni nevojë të nxitoni me një person që e konsideroni se mund t’ju ecë lidhja mirë? Pas së gjithash, gjërat e mira iu vijnë atyre që presin. Nëse është epsh , ju do të përpiqeni të dini gjithçka menjëherë, por, nëse është dashuri, ju më shumë do të jeni të interesuar në një romancë të ngadalshme.

Nuk keni ngjashmëri

Nëse çdo gjë që e flisni ka të bëjë me seksin dhe jo me gjërat e përbashkëta që i keni, atëherë normalisht se është vetëm epsh  e jo diçka më shumë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë