Loading…

Këto fjali mos ja thoni asnjëherë shefit tuaj

  • 10/08/2020 | 20:10

Këto fjali mos ja thoni asnjëherë shefit tuaj

Pavarësisht se sa të mirë raportet me shefin tuaj, edhe në momentet kur jeni shumë të afërt me të, kini kujdes për atë që thoni, transmeton Gazeta Metro.


Këtu janë fjalitë që nuk duhet t’i thoni kurrë shefit tuaj:

Unë nuk jam person që mundem të punoj në ekip

Asnjë shef nuk dëshiron ta dëgjojë këtë, veçanërisht pasi detyrat kryhen shpejt.

Ju nuk po më paguani për këtë

Nëse shefi juaj ju jep detyrë të bëni diçka jashtë asaj që paguheni, kurrë mos e thoni atë fjali.

Unë nuk mund ta bëj këtë

Edhe nëse ju parashtrohet kjo pyetje, mos e thoni këtë.

Unë do të jap dorëheqjen nëse nuk më takoni

Shefit nuk do ju pëlqejnë kërcënimet.

Ju duhet të më ngritni në detyrë

Asnjëherë nuk është ide e mirë që ju t’i thoni shefit tuaj se çfarë të bëj me juve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë