Loading…
Këto fotografi e dëshmojnë se ky është qyteti më simpatik në Kosovë
  • 30/10/2018 | 21:42

Këto fotografi e dëshmojnë se ky është qyteti më simpatik në Kosovë

Suhareka është padyshim njëri nga qytetet më simpatike në Kosovë 


Suhareka është qytet që ndodhet vetëm 18 kilometra larg nga Prizreni dhe 57 kilometra larg nga kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, shkruan GazetaMetro.
Ky qytet sipas të dhënave të fundit ka rreth 60 mijë banorë dhe ka 42 fshatra.
Një pjesë e madhe e popullsisë jetojnë në perëndim dhe kjo e bën Suharekën si njërin nga qytetet me shkallën më të ulët të varfërsië në Republikën e Kosovës.
Ky qytet është zhvilluar shumë viteve të fundit, ndërsa ajo që e bën të veçantë Suharekën është ambienti shumë i pastër.

Më poshtë ua sjellim disa fotografi të bukura që dëshmojnë se Suhareka është njëri nga qytetet më simpatike në territorin e Kosovës. /GazetaMetro/

 
Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë