Loading…

Këto gabime mos i bëni asesi para punës në mëngjes

  • 17/11/2020 | 10:04

Këto gabime mos i bëni asesi para punës në mëngjes

Mos i bëni këto gabime. Minutat e para të ditës suaj të punës janë shumë të rëndësishme për një ecuri sa më të mirë të tetë orëve që ju presin më pas, sidomos sa i përket nivelit të produktivitetit tuaj.


Gjeni më poshtë një listë  me 12 gabimet më të shpeshta që bëhen në mëngjes në lidhje me punën:

Shkoni vonë në punë
Harroni të përshëndesni kolegët tuaj
Konsumoni kafe shumë herët në mëngjes
E filloni ditën duke iu përgjigjur çdo e-maili
Harroni të planifikoni (bëni një orar) detyrat kryesore
Filloni me detyrat më të lehta
Shmangni “multi-taksking”
Përhumbeni në mendimet negative
Planifikoni takime herët në mëngjes
Keni plani ambicioze
Nuk ndaleni për të reflektuar
Nuk uleni pranë dritares

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë