Loading…

Këto janë 10 filmat më të famshëm në botë sipas ‘IMDB’së’

  • 11/12/2019 | 20:02

Këto janë 10 filmat më të famshëm në botë sipas ‘IMDB’së’

E njohura “IMDB” ka publikuar një listë në të cilën janë 10 filmat më të famshëm të viti 2019, sipas asaj se cilat janë më të kërkuarat, transmeton Gazeta Metro.


Një nga faqet më të njohura të internetit për prodhuesit e filmit “IMDB”, ka publikuar top 10’shën e filmave të cilat po konsiderohen si më të preferuarat. Duke u bazuar në listë, filmat me superheroes janë veçanërisht të popullarizuara këtë vit.

Kjo është lista e 10 filmave më të famshëm:

“Joker”

“Once Upon A Time In Hollywood”

“Avengers: Endgame”

“Captain Marvel”

“It Chapter Two”

“The Lion King”

“Spider-Man: Far From Home”

“Alita: Battle Angel”

“Aladdin”

“Us”, është i fundi në këtë listë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë