Loading…

Këto janë 10 kombëtaret evropiane që kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës

  • 16/11/2021 | 23:32

Këto janë 10 kombëtaret evropiane që kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës

Me ndeshjet e luajtura sonte kanë përfunduar kualifikimet e Kupës së Botës.

Kombëtarja e Holandës ishte ajo që siguroi biletën e fundit nga këto kualifikime, shkruan lajmi.net.

10 skuadra si fituese të grupeve tashmë kanë siguruar një biletë për në Kupën e Botës.

Serbia, Spanja, Zvicra, Franca, Belgjika, Danimarka, Holanda, Kroacia, Anglia dhe Gjermania janë ekipet e kualifikuara.

Ndërkohë në “Play Off” do të jenë kombëtaret si: Portugalia, Skocia, Italia, Rusia, Suedia, Uellsi, Turqia, Polonia, Maqedonia e Veriut, Ukraina, Austria, Çekia.

Më 26 nëntor do të hidhet shorti për “Play Off”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë