Loading…
Këto janë 3 mënyra si t’i çoni në djall me klas kritikat negative
  • 24/03/2019 | 19:47

Këto janë 3 mënyra si t’i çoni në djall me klas kritikat negative

Faleminderit për shqetësimin

Nëse kritika është konstruktive thjesht do të tregosh mirënjohje me këtë frazë. Nëse kritika ka qëllim të keq, atherë pak ironi nuk i bën keq askujt për të kuptuar që e ka gabim dhe që duhet të merret me punët e tij.

Ke të drejtë

Kjo është pak e vështirë, por e bën shumë të qartë pjekurinë tënde. Është gjëja më e mirë që mund të thuash pasi i lë tjetrit idenë që nuk jeton me iluzionin që je i pagabueshëm, por me idenë që mund të përmirësohesh në çdo rast.

E kuptoj këndvështrimin tënd

Kjo është një përgjigje që i le personit tjetër të kuptojë që bota është formuar mbi ide të ndryshme. Respekto kritikën dhe do të mund të kalosh çdo situatë në jetë pa u ndjerë i prekur, apo i ofenduar.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë