Loading…

Këto janë 3 mitet më të mëdha për seksin

  • 08/04/2021 | 19:00

Këto janë 3 mitet më të mëdha për seksin

Megjithëse mendojmë se dimë gjithçka për seksin, fakt është se shumë nga zbulimet tona janë në të vërtetë mite, transmeton Gazeta Metro.


Mirëpo tani është koha disa nga ato ti hedhim prapa krahëve dhe të vazhdojmë tutje.

Miti numër 1: Një grua e di se çfarë dëshiron

Pengesa më e madhe për seksin e mirë është mungesa e komunikimit. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që gratë duan ato që thonë. Po, gratë e njohin trupin e tyre më mirë se burrat, ata e dinë se çfarë i përshtatet atyre kur e ndiejnë atë, por nuk dinë si të arrijnë deri në atë pikë.

Kështu që burrat duhet t’i marrin gjërat në duart e tyre dhe të provojnë gjëra të ndryshme. Nëse jeni kaq i sigurt në aftësitë tuaja si një i dashur, do të arrini pikën e dëshiruar.

Miti numër 2: Gratë janë aktore të fshehura të pornografisë

Jo ata nuk janë. Burrat nuk duhet as të përpiqen të imitojnë skena nga filmat e tyre të preferuar porno, dhe fjalët e lojërave janë më të dëshiruarat.

Miti numër 3. Gruaja dëshiron të jetë sipër

Duket se ky koncept i gabuar mund të jetë akoma i vërtetë, vajzat janë vërtet në gjendje të relaksohen kur gjenden në role të ndryshuara dhe kur dominojnë me partnerin e tyre. Sidoqoftë, realiteti është se pozicioni më i rehatshëm për të arritur një orgazëm vaginale është shtrirja në shpinë ose në stomak./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë