Loading…
Këto janë 4 sekretet kineze për të humbur peshë
  • 25/10/2018 | 22:46

Këto janë 4 sekretet kineze për të humbur peshë

Të gjithë e pyesni  veten në lidhje me dietën që duhet të mbani, por rezultati është ai që ka rëndësi.

Ja ku vjen dieta kineze, e cila do t’ju ndidhmojë të humbisni në peshë shumë shpejt.

1. Në çdo vakt konsumoni oriz

Për kinezët ushqimi  i stinës është orizi. Ata nuk e konsumojnë pothuajse në çdo vakt dhe nuk marrin shumë kalori.  Ai është i payndyrshëm dhe i pasur me fibra. Mos harroni!

2. Hani derisa të ngopeni

Kinezët nuk ngrihen nga tavolina pa u ngopur, ndryshe nga perëndimorët. Kjo gjë i ndihmon të mos kenë një çrregullime. Gjithashtu metabolizmi i trupit funksionon edhe më mirë.

3. Mos konsumoni ushqime të thata

Ushqimet e lëngshme janë shumë krysore për vaktet e përditshme të kinezëe. Mos harroni se ushqimet e thata ju shtojnë në peshë dhe nuk do mundeni dot t’i hiqni me lehtësi.  Supa, ose pjatat me ushqime të lëngshme janë ideale për të pasur një trup të bukur.

4. Pini çaj jeshil

Kinezët e konsumojnë shumë çajin jeshil, pasi i ndihmon tretjen dhe rregullon metabolizmin. Duhet ta konsumoni sa më shumë gjatë ditës dhe do shikoni rezultatet e mira./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë