Loading…

Këto janë 5 gratë më të votuar nga radhët e Vetëvendosje

  • 05/11/2019 | 16:59

Këto janë 5 gratë më të votuar nga radhët e Vetëvendosje

Është publikuar lista e plotë me votat e kandidatëve të Vetëvendosje për deputet nga zgjedhjet 6 tetorit, gruaja me e votuara nga ky subjekt është Albulena Haxhiu e cila ka marrë gjithsej 45,665 1, transmeton Gazeta Metro.


Albulena Haxhiu ish-deputete e Vetëvendosjes, është gruaja me e votuar nga radhët e VV’së, ajo ka marrë gjithsej 45,665 1 vota, ndërsa e dyta në listë është Mimoza Kusari  me gjithsej 22,131 2 vota.

Këto janë pesë grate më të votuara brenda këtij subjekti.

ALBULENA HAXHIU       45,665 1
MIMOZA KUSARI – LILA 22,131 2
SARANDA BOGUJEVCI   18,264 3
YLLZA HOTI                   14,605 4
LABINOTË DEMI – MURTEZI 13,392 5

Ndryshe, Vetëvendosje është subjekti më i votuar në zgjedhjet e 6 tetorit, lideri i VV’së Albin Kurti, ka siguruar mbi 181 mijë vota, duke u pasuar kështu nga Glauk Konjufca me mbi 72 mijë vota./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë